ManoVaikas
Lankytojų skaičius: [an error occurred while processing this directive]
1999 m. Rugpjūtis 21 d.
Naujienos
Sveikata
Mityba
Vystymąsis
Ką daryti?
Naujienos

Patarimai

Meilės pamokos

Prenumerata

užsisakyti
atsisakyti

Svečių knyga

Patarimai
Mityba

Naujagimius ir kūdikius geriausia maitinti krūtimi, nes tik su motinos pienu jie gauna reikiamus antikūnius, kurie padeda jiems kovoti su infekcija. Motinos pienas yra idealus maistas kūdikiams. Ekspertai mano, kad iki 6 mėn. amžiaus kūdikiams be motinos pieno daugiau nieko nereikia. Maitinami motinos pienu kūdikiai mažiau serga, geriau auga ir vystosi.

Verkantį kūdikį gali nuraminti koks nors monotoniškas garsas, pvz., dulkių siurblio ar plaukų feno (išbandėme patys). Atsargiai su fenu - jei patys užmigsite, galite nudegti ar nudeginti vaiką! (taip pat išbandėme patys...)

Miegas

Naujagimiams ir kūdikiams geriausia yra miegoti šalia mamos, toje pačioje lovoje. Nereikia bijoti, kad miegant užspausite jūsų vaiką - jei nesate stipriai girtas ar apsvaigęs nuo narkotikų, to tikrai neįvyks. Bus lengviau maitinti - nereikės keltis prie lovytės ir kelti vaiko. Abu priprasite prie to tiek, kad kūdikis valgys miegodamas, ir jūs (turime galvoje mamą :-) nepabusite. Miegant kartu susidaro ir vystosi ryšys tarp mamos ir vaiko, kuris yra labai svarbus vaiko vystymuisi. Kartu miegantis tėvelis taip pat prisidės prie šio ryšio formavimosi. Tai netrukdys nei miegui, nei seksui.

Kalba

Kalbėti su vaiku reikia pradėti jam dar negimus. Kuo daugiau su juo kalbėsite, tuo jis greičiau vystysis ir išmoks kalbėti. Dažniausia ir labai rimta klaida - tėvai visaip iškraipo savo tarimą, kad jų kalba atrodytų vaikiškesne. Darydami taip užtikrinsite vaiko kalbos defektus. Reikia kalbėti taip, kaip kalbate tarpusavyje.

Jei jūsų šeimoje vartojamos dvi kalbos, iki kokių 2-3 metų su vaiku reikėtų kalbėti viena kalba. Vėliau tegul tėvas kalba su juo viena kalba, o mama - kita. Tokiu būdu vaikui nesusidarys kalbų painiavos, ir jis greičiau išmoks abi kalbas, nesumaišant jų. Jei jūs netobūlai mokate kalbą, geriau nebandykite su vaiku kalbėti ja, nes sudarysite didžiūlių problemų ateičiai jam ir sau.

Copyright © 1999 Svetlana Fedosova, Gleb Dolgich. Visos teisės priklauso autoriams.
Būtinai susipažinkite su mūsų saito politika!